Прва победа код куће

Друго коло Лиге просветних радника за одбојкашку екипу ОШ “ Свети Сава“ значило је озбиљан тест и проверу против тима из Техничке школе „Никола Тесла“ из Костолца. Победили смо резултатом 2:1 и приказали добру игру, овај пут на домаћем терену, пред увек бучним и расположеним навијачима. У познатом амбијенту, у коме смо прошле сезоне изгубили само једну утакмицу, надиграли смо противника искључиво колективном игром и узајамном подршком, у којој је тешко издвојити било ког играчка. Фукционисали смо као добро подмазан механизам, у коме сваки зупчаник зна где му је место и шта му је задатак. Први и трећи сет смо добили убедљиво, без веће неизвесности, док је други сет карактерисао мали пад у игри, поготово код сервиса, што је противник умео да казни. Постојао је у игри и незнатан императив победе с обзиром на домаћи терен и учинак из прошле сезоне. То је све оно са чиме су играчи морали да се изборе да би утакмицу рутински привели у своју корист.

После меча сви наши играчи су били једногласни у оцени да је опет победио тимски дух, солидан пријем, и једноставна решења у нападу, која су, уз побољшан, сигуран сервис, били пут до тријумфа. Противник је изразио жаљење због резултата, јер је утисак да је победа могла да оде и на другу страну.

Дружење са терена се наставило и у школској трпезарији, где су „пале“ прве анализе, коментари и честитке, уз констатацију да је одигран добар и занимљив меч, са неколико узбудљивих, дугих поена, који су додатно подгревали атмосферу у сали. И поред неких непотребних несугласица у току меча, који су последица жеље за победом, морамо да нагласимо пријатељску атмосферу  која влада између наше екипе и  тима из Костолца.12369796_1724987227734649_1632056263_o12364258_1724987214401317_811507101_o12359627_1724987234401315_1544550387_o